Osmanlı'Nın Yükselişi

Osmanlı'Nın Yükselişi  • Tedarik Süresi: 1 Gün
  • Gönderim Süresi: 2 Gün
%34.00 indirim 40,00 TL 26,40 TL

Orta Asya’dan bir aşiret olarak Anadolu’ya gelen Kayı Obası’nın önce devlet olmasında, sonra yükselişe geçerek cihan hâkimiyetini kurmasında hiç şüphesiz bazı dinamikler bulunmaktaydı. Bu dinamiklerin ilki olarak sayabileceğimiz Osmanlı toplumundan sonra eğitim sistemi, padişahlar, âlimler ve onların ilham aldığı kaynaklar gelmektedir.Osmanlı toplumunun yetiştirdiği "yürek insanları" zamanın şartlarına göre mükemmel bir okul olan "Enderun" eğitiminden geçtikten sonra "devlet-i ebed müddet" ülküsünü gerçekleştirmek için "padişah" oluyorlardı. Ve her padişahın hemen yanıbaşında ona ruh ve manevi anlamda yol gösteren bir "âlim" bulunuyordu…Yavuz Bahadıroğlu, "Osmanlı’nın Yükselişi" kitabında Osmanlı’yı cihan devleti yapan dinamikleri kaleme aldı. Osmanlı toplumunu, Enderun’u, padişahlar ve âlimleri okurken Osmanlı’nın yükselişinin sırlarına da vâkıf olacaksınız… Orta Asya’dan bir aşiret olarak Anadolu’ya gelen Kayı Obası’nın önce devlet olmasında, sonra yükselişe geçerek cihan hâkimiyetini kurmasında hiç şüphesiz bazı dinamikler bulunmaktaydı. Bu dinamiklerin ilki olarak sayabileceğimiz Osmanlı toplumundan sonra eğitim sistemi, padişahlar, âlimler ve onların ilham aldığı kaynaklar gelmektedir. Osmanlı toplumunun yetiştirdiği "yürek insanları" zamanın şartlarına göre mükemmel bir okul olan "Enderun" eğitiminden geçtikten sonra "devlet-i ebed müddet" ülküsünü gerçekleştirmek için "padişah" oluyorlardı. Ve her padişahın hemen yanıbaşında ona ruh ve manevi anlamda yol gösteren bir "âlim" bulunuyordu… Yavuz Bahadıroğlu, "Osmanlı’nın Yükselişi" kitabında Osmanlı’yı cihan devleti yapan dinamikleri kaleme aldı. Osmanlı toplumunu, Enderun’u, padişahlar ve âlimleri okurken Osmanlı’nın yükselişinin sırlarına da vâkıf olacaksınız…

ISBN 9786051512334
Sayfa Sayısı 400 Sayfa
Baskı .Baskı 2019
Boyut 13.50x21.00 cm
Basım Tarihi 2019
Kategori Tarih
Yazar Yavuz Bahadıroğlu
Yayınevi Hayat Yayınları

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Kargo alıcıya aittir. 100 TL ve üzeri kargo ücretsizdir.


Stokta olmayan ürünlerin tedarik süresi ortalama 2 iş günüdür. İmzalı gelen ürünlerde bu süre 5 iş gününe kadar uzayabilmektedir.

Kitapokur.com olarak kargolarımızı UPS Kargo ile göndermekteyiz.

Kargolar, kargo firmalarının yoğunluk durumuna göre 3 ile 8 gün içinde teslim edilmektedir.


Diğer sorularınız için hafta içi 9-18 saatleri arasında 0537 522 5230 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. 0537 522 5230 numaralı hattımız aynı zamanda Whatsapp hattımızdır. Whatsapp üzerinden 7/24 mesaj atabilirsiniz. Mesai saatleri dışında da olsa en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Çok Satanlar