Bir Levantenin Beyoğlu Anıları | Bilge Karınca Yayınları | Kitap Okur
logo
Bir Levantenin Beyoğlu Anıları

Bir Levantenin Beyoğlu Anıları

Kategori Anı - Mektup - Günlük
Yazar Giovanni Scognamillo
Yayınevi Bilge Karınca Yayınları
Tedarik 2 Gün
Gönderim 3 Gün
Puan
KitapOkur.Com İndirimi %34.00
38,00TL
25,08TL

Sinema tarihçisi ve eleştirmeni kariyerine 1949 yılında yabancı basında başladı, 1960’tan itibaren de Türk basınına girdi, çeşitli gazete ve dergilere yazıları ile katıldı. İlk kitabını (Türk Sinemasında Altı Yönetmen) 1974’te yayınladı. Bugüne kadar telif ve çeviri olarak 50’den fazla kitaba imza attı.

Başlıca çalışmaları: Türk Sinemasında Altı Yönetmen, Dünyamızın Gizli Sahipleri, Uzaydan Geldiler, Geleceğinizin Anahtarları, Batının İnanç Temelleri, Türk Sinema Tarihi, Bir Levanten’in Beyoğlu Anıları, Cadde-i Kebir’de Sinema, İstanbul Gizemleri, Beyoğlu’nda Fuhuş, Yeşilçam’dan Önce Yeşilçam’dan Sonra, Dehşetin Kapıları, Batı Sinemasında Türkiye ve Türkler, Korkunun Sanatları, Amerikan Sineması, Dünya Sinema Sanayii, Astroloji-Yıldızbilim, Şeytan, Cinler, Büyü, Fal, Reenkarnasyon (Arif Arslan ile birlikte), Fantastik Türk Sineması (Metin Demirhan ile birlikte), Beyoğlu Kâbusları ve diğer öyküler ile İtalya’da yayınlanan I Misteri di İstanbul (İstanbul Gizemleri) ve Dracula, Mito Perenne (Dracula, ölümsüz mitos) v.d.

Giovanni Scognamillo Beyoğlu Yazarları, Aziz Nesin (Ankara Film Festivali), Altın Artemis (İzmir Film Festivali), Sinema Yazarları Derneği, İstanbul Film Festivali, Sinema Tarih Buluşması, İtalyan Kültür Enstitüsü ve Türk Sineması 83. Yıldönümü (Beyoğlu Belediyesi) ödüllerinin sahibidir.

Bir Levanten’in Beyoğlu Anıları sayın Giovanni Scognamillo’nun sadece kendi yaşantısı ve bu yaşantının içinde bazen uzun yıllar, bazen kısa bir dönem yer alan, hayatının ayrılmaz mekân ve kişileriyle sınırlı olmayıp, aynı zamanda bir rüya diyarı olan İstanbul’un yetmiş yıllık tarihidir de.

Özellikle 1930’lu 40’lı 50’li 60’lı ve 70’li yılların içinde gelişen ve büyük sansasyonlar yaratan olayların belki birçok kişi tarafından bilinmeyen yönlerinin anlatımı yine 40’lı 50’li 60’lı ve daha sonraki yılların sosyal, kültürel hayatının anlatımı okuyucuyu aydınlatırken aynı zamanda eğlendirecektir de.

Kısaca bir “Levanten”in yetmiş üç yıllık renkli yaşantısını okurken sadece Beyoğlu, Yeşilçam ve yakın çevresinin değil, 70 yıllık İstanbul’un yakın kültür tarihini de farklı bir boyutta okuyup, geçmişin labirentlerinde dolaşacaksınız.

ISBN 9786057620057
Sayfa Sayısı 368 Sayfa
Baskı 2.Baskı 2019
Cilt / Kağıt Ciltsiz 2. Hamur
Basım Tarihi 2019 Türkiye İstanbul
Kategori Anı - Mektup - Günlük
Yazar Giovanni Scognamillo
Yayınevi Bilge Karınca Yayınları

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

 

KARGO ÜCRETİ 6 LİRADIR. 50 TL ve üzeri kargo ücretsizdir.

KAPIDA ya da ŞUBEDE ödemelerde (1 lira da olsa bin lira da olsa aynıdır) 6 lira tahsil ücreti alınmaktadır.

Tahsil ücreti ödemek istemiyorum diyorsanız web üzerinden kredi/banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

Stokta olmayan ürünlerin tedarik süresi ortalama 2 iş günüdür. İmzalı gelen ürünlerde bu süre 5 iş gününe kadar uzayabilmektedir.

Ürün tedarik edildikten sonra İstanbul içi 2 iş günü, İstanbul dışı 3-4 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

Kitapokur.com olarak kargolarımızı PTT Kargo ile göndermekteyiz.

Diğer sorularınız için hafta içi 9-18 saatleri arasında 0850 471 71 71 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. 0850 471 71 71 numaralı hattımız aynı zamanda Whatsapp hattımızdır. Whatsapp üzerinden 7/24 mesaj atabilirsiniz. Mesai saatleri dışında da olsa en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.Çok Satanlar